ייעוץ משכנתא למסורבים

שתפו את העמוד הזה

תוכן עניינים
ייעוץ משכנתא למסורבים
ייעוץ משכנתא למסורבים

על מה שצריך לדעת על ייעוץ משכנתא למסורבים

אם קיבלת לאחרונה מכתב דחיית משכנתא, ישנם צעדים שתוכל לנקוט כדי לעזור לעצמך. למד מדוע בקשתך נדחתה, אל תיכנס לדיכאון ופנה אל המלווה שלך לקבלת תמיכה.

ייעוץ משכנתאות הוא בדרך כלל בחינם ומסופק על ידי יועצי דיור באישור. יועצים אלה מציעים עצות, מעריכים את מצבך הנוכחי ויוצרים תוכנית פעולה שתעלה אותך על המסלול.

דע מדוע דחתה אותך

החדשות הטובות הן שגם אם לא התקבלתם לייעוץ משכנתאות, זה לא מבטיח אישור הלוואה. בשנת 2019, על פי נתונים שהוגשו במסגרת חוק גילוי משכנתאות דירה, 8% מהבקשות לרכישת דירה נדחו.

עם זאת, ישנן דרכים שבהן תוכל לחזור למסלול ולזכות מחדש למשכנתא לאחר שלקח לך זמן לטפל במצבך. בראש ובראשונה, עליך להבין מדוע בקשתך נדחתה מלכתחילה.

המלווים בדרך כלל שוללים הלוואות על סמך ניקוד האשראי שלך ויחס החוב להכנסה. הם עשויים גם לקחת בחשבון שינויים פיננסיים גדולים אחרונים או פעילות אשראי חדשה בחודשים שלפני הגשת הבקשה.

המלווה שלך מחויב על פי חוק לשתף את הסיבות לכך שהוא דחה את הבקשה שלך, אז זה חכם להתקשר אליו ולברר. פעולה זו תאפשר לך לזהות את כל השגיאות שהובילו להכחשה זו ולנקוט בצעדים כדי לתקן אותן.

אם דוח האשראי שלך נדחה עקב שגיאה, עיין בו בקפידה כדי לוודא שכל המידע מדויק ועדכני. לאחר מכן, צור קשר עם הלשכות ובקש שיסירו כל רישומים שליליים.

לפני הגשת בקשה למשכנתא שוב, תוכל לנקוט בצעדים כדי לשפר את היסטוריית האשראי שלך ולהעלות את הציון שלך. פעולה זו עשויה להגביר את סיכויי האישור ולהגדיל את הסבירות שתוכל להרשות לעצמך בית.

לפני שאתם מתחילים לקנות משכנתא, קחו הערכה כנה של התקציב שלכם וקבעו כמה בית נמצא בהישג יד. פעולה זו תיתן לך תובנות לגבי תשלומים חודשיים נוחים ואיזה חיסכון ניתן לחסוך למקדמה או עלויות אחרות הקשורות לדיור.

יועצי דיור מוסמכים של ילוו אותך בתהליך של יצירת תקציב שלוקח בחשבון את תשלום המשכנתא החדש שלך וחובות אחרים. הם יקבעו איזה אחוז מההכנסה שלך צריך ללכת לתשלומי שכר דירה ומה צריך ללכת לעלויות בעלות על הבית.

המלווים אינם יכולים לשלול משכנתאות על סמך גיל, גזע, מין, דת, מוצא לאומי או מצב משפחתי. יתר על כן, נאסר עליהם לאסור את מי שהכנסתם יורדת מתחת לרמה מסוימת או שמקבלים סיוע ציבורי. אם נדחתה מסיבות אלו, יש לך את הזכות לתבוע בבית המשפט לפי חוק שוויון הזדמנויות אשראי.

אל תיכנס לדיכאון

לא משנה הביקורות הזוהרות באינטרנט על מלווה ההלוואות שלך לדירות, זה לא ערובה שזה יאושר. זה נכון במיוחד אם המלווה אינו אמין או חסר עסקים לחלוטין. כדי להבטיח שהבקשה שלך לא תידחה או תתעכב, קחו קצת יוזמה וחקרו את המצב הייחודי שלכם ביסודיות. בנוסף, רוב המלווים מציעים תמריצים כדי לעודד מילוי בזמן של הבקשה.

דבר עם המלווה שלך

אם בקשת המשכנתא שלך נדחתה לאחרונה, חיוני לפנות למלווה שלך. על פי החוק, עליהם להסביר מדוע נדחתה ההלוואה ולספק לך מכתב המפרט את כל בעיות האשראי שתרמו לדחייתה.

המלווים לוקחים בחשבון מספר גורמים לפני שהם מאשרים או שוללים את בקשת המשכנתא שלך, כגון ניקוד האשראי שלך ויחס החוב להכנסה. עם זאת, אם האחרון גבוה מדי, המלווים עשויים להרגיש שאינך יכול לעמוד בהלוואה.

מלווה דורש הוכחת כספים עבור מקדמה ועלויות סגירה. בדרך כלל הם דורשים דופי בנק, תלושי שכר והחזרי מס בשווי של חודשיים לפחות כראיה לכך שיש לך משאבים אלה.

אפשרות נוספת היא עבודה עם יועץ משכנתאות, שיוכל לסייע בפתרון כל הבעיות שעיכבו אותך בהתחלה. הם ילוו אותך בסדרה מאורגנת של שלבים שיחזירו אותך למסלול.

לאחר שנקטת את הצעדים הדרושים לשיפור האשראי שלך, פנה אל המלווה שלך בנוגע להגשת בקשה חוזרת לקבלת הלוואת הבית שלך. התחל בסקירה מדוע נדחתה ודון איתם בדרכים לשפר את דו"ח האשראי שלך כדי לקבל אישור לתוכנית הלוואה מועילה יותר בעתיד.

הגשת בקשה חוזרת לקבלת הלוואת דירה אינה חייבת להיות סוף המסע שלך; אלא, זו רק ההתחלה של התחלה חדשה ורענן עבור עצמך ומשפחתך. עם ניהול אשראי נכון, ייתכן שיהיה צורך במספר רב של בקשות חוזרות לאישור מלווים עד שתמצא אחד שיאשר לך את משכנתא החלומות שלך.

לפני הגשת בקשה למשכנתא, זה תמיד חכם לוודא שהאשראי שלך נמצא בשיתוף פעולה מצוין תנאי. על המלווה שלך לאמת זאת על ידי בדיקת כל שלוש סוכנויות האשראי הגדולות.

לפעול

רוכשי דירה מתמודדים לעיתים עם דחייה במהלך תהליך בקשת המשכנתא. למרבה המזל, ישנם צעדים שצרכנים יכולים לנקוט כדי למזער את החוויה הלא נעימה הזו.

1. גלה מדוע נדחתה

המלווים חייבים לשלוח ללווים מכתבים המפרטים את הסיבות להכחשותיהם; עם זאת, לעתים קרובות אלה יכולים להיות גנריים באופיים וחסרים פרטים ספציפיים שיכולים לסייע לקונה בשיפור מצבו.

לכן חשוב לברר ישירות עם המלווה לגבי דחייתם. הם יכולים לתת הסבר מפורט יותר על ההיגיון שלהם ולהציע פתרונות לשיפור האשראי או הכספים שלך.

2. עבוד על הכספים והאשראי שלך

לפני קבלת אישור להלוואה, המלווים בדרך כלל מעריכים את יחס החוב להכנסה שלך. נתון זה משווה את עלויות הדיור החודשיות כמו תשלום המשכנתא שלך לסך תשלומי החוב שיכולים לכלול

  • הלוואות לסטודנטים
  • חשבונות כרטיסי אשראי
  • הלוואות רכב
  • ועוד

הפחיתו את עומס החובות שלכם, וככל שיחס החוב להכנסה נמוך יותר, כך גדלים הסיכויים שלכם לקבל אישור למשכנתא. כדי לשפר את מצבך הפיננסי, שלם את כל החשבונות בזמן ושלם כל חוב מסתובב לפני הגשת בקשה למשכנתא נוספת.

3. קבל ייעוץ משכנתא לפני הגשת בקשה למשכנתא

תמיד כדאי שתהיה לך תוכנית מסודרת בעת הגשת בקשה למשכנתא. פעולה זו יכולה להפוך את התהליך לפחות מלחיץ, ותוכלו להיות סמוכים ובטוחים שהבקשה שלכם תיבדק ביסודיות לפני הגשתה למלווה.

4. מצא יועץ דיור שיכול לעזור בבעיות שלך

לבעלי בתים המבקשים ייעוץ משכנתאות יש גישה למשאבים שונים. אלה עשויים לכלול תוכניות המציעות עזרה עם שינויים בהלוואות לבית, מניעת עיקול וצורות אחרות של סיוע. מחקר HUD הראה שבעלי בתים שמקבלים ייעוץ דיור לפני רכישה או לאחר רכישה נוטים יותר לקבל הקלות על המשכנתא ולהישאר מעודכנים בתשלומים לאחר קבלת השינוי.

יועץ מאושר דיור ופיתוח עירוני יכול לסייע לבעלי בתים בהבנת אפשרויות המשכנתא שלהם, הערכת מצבם הפיננסי ויצירת אסטרטגיה להשגת יציבות ארוכת טווח. יתר על כן, הם מציעים הדרכה בעבודה עם שירותי משכנתאות כדי לפתור כל בעיה שעלולה למנוע מבעלי בתים לעמוד בקצב האחריות לתחזוקת הבית.

בנוסף תמצאו אצלנו את השירותים הבאים:

סיוע כלכלי לאם חד הורית

סיוע כלכלי לאמהות חד-הוריות: אפשרויות ואתגרים תקציר:אמהות חד-הוריות נתקלות באתגרים כלכליים מיוחדים, שכן הן עלולות לקחת על עצמן את המחויבות הכלכלית המלאה במשך הגדילה של

הלוואה עד 20000 החזר בצקים

קבלת הלוואה עד 20000 החזר בצקים הלוואה היא הסדר פיננסי שבו צד אחד (בדרך כלל בנק או מוסד מלווה) מלווה כסף לאחר. לאחר מכן, הלווה

צריכים הלוואה?

צוות מומחים שלנו ישמחו לתת לכם שירות עוד היום